Ραδιόφωνο Live Επικοινωνία Χρήσιμα τηλέφωνα Φαρμακεία
Follow us
Σχολίασε την φωτογραφία 0 σχόλια
×

Την 2η θέση στον Δ' όμιλο της προκριματικής φάσης παίδων κατέκτησε η Α.Ε Δικαίου

15/05/2022
32 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Τη δεύτερη θέση στον δ’ όμιλο της προκριματικής φάσης κατέκτησε η Α.Ε. Δικαίου, η οποία κέρδισε με 68-55 τον Α.Ο. Άνδρου, στο τελευταίο παιχνίδι στο κλειστό γυμναστήριο των Αρχανών. Η ομάδα του Δημήτρη Τζομάκα με κορυφαίους τους Τσαγγάρη και Κουζούκα (πέτυχαν 50 από τους 68 πόντους), ανέβασε στροφές μετά το α’ δεκάλεπτο και πέτυχε τη νίκη γοήτρου απέναντι στους πρωταθλητές Κυκλάδων. Οι Κώοι ήταν καλύτεροι και είχαν περισσότερες λύσεις από τον Α.Ο. Άνδρου, που τα περίμενε όλα από τον Μπέλλο, που σημείωσε τους 32 από τους 55 πόντους της ομάδας του. Οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου έκαναν ένα πολύ καλό β’ δεκάλεπτο (9-20 το επιμέρους σκορ) και ξέφυγαν με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (25-35). Η Α.Ε.Δ. «πάτησε» πάνω στη διαφορά αυτή, τη συντήρησε στο γ’ δεκάλεπτο, την αύξησε στο τελευταίο και πανηγύρισε τη νίκη στην Κρήτη, έχοντας απολογισμό μία νίκη και μία ήττα στα παιχνίδια του δ’ ομίλου.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-15, 25-35(ημ.), 44-51, 55-68
Διαιτητές: Χατζημάρκος- Γεωργιλάκης
Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ (Μουστάκας): Μπέλλο 32(4), Βίλα, Πάπα 5(1), Χέλμης, Μωράκης, Βαρθολομαίος 4, Αθανασίου, Μπάρδο 6(1), Σπυρόπουλος, Λάνε 2, Λουκίσας 3(1), Πέτσας 2.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Παπούλης 5, Χατζηγιακουμής 2, Δρόσος 7, Τσαγγάρης 27, Πίτσης, Βησσαρίτης, Ταρατά 2, Κουζούκας 23, Κουλλιάς 2, Φώτης.